


Tur klar vår/sommer 2025
Bli med på påsketur i misjonærenes fotspor.
Shanghai var inngangsporten til Kina for mange norske misjonærer. Vi går i deres fotspor på the Bund og feirer palmesøndag i Kinas største by!
Taiwan byr på flott natur og spennende historie. Vi skal besøke et sykehus, et teologisk seminar, samt oppleve menighetsliv som har vokst fram etter norsk misjon i landet. Etter påskegudstjeneste i Taipei fortsetter turen til Hong Kong.
Håpets Havn er sykehuset som Annie Skau Berntsen er kjent for. Queen Maud Middle School ble startet av NLM i sin tid. På Tao Feng Shan finner vi senteret som Karl Ludvig Reichelt bygde for å nå buddhistiske munker. Det Lutherske Seminaret er like i nærheten.
Det blir kulinariske opplevelser og mye kultur hver eneste dag på hele denne turen!
Jofrid Vigre Braadland har jobbet som misjonær i Taiwan og i Hongkong. Hun kjenner landet og kulturen godt. Jofrid har reist som reiseleder for oss i flere år og til mange destinasjoner, blant annet Kina, Japan, Taiwan, Kenya og Sør-Afrika.
Jan Ove Selstø har vært misjonær for NLM på Taiwan og i Hongkong. Har besøkt Kina ved flere anledninger. Vil formidle NLMs misjonshistorie.
Dato | Strekning | Avgang kl. | Ankomst kl. | Flight |
---|---|---|---|---|
Fyll ut skjemaet under for å sette deg på venteliste for Shanghai - Taiwan - Hong Kong (27.03 – 10.04 2026) med Jofrid Vigre Braadland & Jan Ove Selstø.