Israel Div Jerusalem 6

Bibelferie i Israel
Med Norske Pinsevenners arbeid i Israel (NPAI)

Avreisedato

02.10.2018

Varighet

12 dager

Pris fra

16 450,-

Fulltegnet

Bibelferie i Israel

Vi besøker Rambam hospitalet i Haifa. Tiberias med omliggende områder. Jerusalem. Jerusalem, Eitanim, Beit Betania. NPAI`s prosjekter i Israel og treplanting. Bibelundervisning med besøkende/lokale lærere. Tema på turen: "Derfor har de rett til landet".

Tel Aviv 01

Dag 1

Tirsdag 2. oktober: Norge - Israel

Avreise Stavanger kl. 07.40 SK 4008

Ankomst Gardermoen kl. 08.35

Avreise Gardermoen kl.12.00 TK 1752

Ankomst Istanbul kl.16.45

Avreise Istanbul kl.18.05 TK 788

Ankomst Tel Aviv kl. 20.05

Her venter buss og guide som tar oss direkte opp til Natanya og vårt hotell The Seasons.

Middag
Cesarea By The Sea

Dag 2

Onsdag 3. oktober

Dagstur til Caesarea ved Havet hvor vi ser teateret, restene av Herodes Palass, restene av korsfarerbyen og akvedukten. Etter frokost kjører vi direkte til Haifia og Rambam sykehuset for en spesiell omvisning. Fortsetter opp på Karmelfjellet til Muchraka hvor profeten Elias holdt til. Retur til vårt hotell i Natanya.

Frokost Middag
Bental Mot Golan 2

Dag 3

Torsdag 4. oktober: Områdene rund Genesaretsjøen og Golan

Ny dagstur til Kana i Galilea. Videre til Bergprekenstedet. Herfra spaserer vi ned til Mensa Kristi hvor Jesus møtte disiplene etter oppstandelsen. Fortsetter videre til Kapernaum – Jesu egen by. Så opp på Golandhøyden til Ben Tal hvor vi har den fantastiske utsikten over Golan og Hermon og langt inn i Syria. Kjører ned til kibbutz Ein Gev, tar båt over til Tiberias og returnere til Natanya og vårt hotell.

Frokost Middag
Netanya5

Dag 4

Fredag 5. oktober: Netanya

Fridag!

Frokost Middag
Tur2 Netanja Beach

Dag 5

Lørdag 6. oktober: Netanya

Bibeltime kl. 10.00 og kl. 20.00’ Resten av dagen fri.

Frokost Middag
Netanya6

Dag 6

Søndag 7. oktober: Netanya

Bibeltime kl. 10.00 og kl. 20.00’ Resten av dagen fri.

Frokost Middag
Jerusalem Oljeberget

Dag 7

Mandag 8. oktober: Jerusalem

Oljeberget og den fantastiske utsikten over Jerusalem. Spaserer ned til Dominus Flevet kirken og videre ned til Getsemane. Deretter til Gordons Golgata med den tomme grav.

Ned til området ved Siloah dammen for å vandre gjennom tunnelene opp til området ved Klagemuren. Retur til Netanya og vårt hotell.

Frokost Middag
Jaffa

Dag 8

Tirsdag 9. oktober: Eitanim - Joppe

Dagen begynner i Independent Haal hvor Israel ble erklært som selvstendig stat i 1948. Så til Beit Betania og Eitanim og treplanting. Dagen avsluttes med et besøk i Joppe før vi returnerer til Netanya.

Frokost Middag
Netanya1

Dag 9

Onsdag 10. oktober: Netanya

Fridag. Vi får besøk av Ariel Frøytland og skal besøke en Messiansk menighet.

Frokost Middag

Dag 10

Torsdag 11. oktober: Netanya

Bibeltime kl. 10.00 og kl. 20.00. Resten av dagen fri.

Frokost Middag
Israel Netanya

Dag 11

Fredag 12. oktober: Netanya

Bibeltime kl. 10.00 og kl. 20.00. Resten av dagen fri.

Frokost Middag
Direktefly Norge Israel

Dag 12

Lørdag 13. oktober: Israel - Norge

Frokost og Avreise fra hotellet kl. 07.00

Avreise Tel Aviv kl.10.00 TK 785

Ankomst Istanbul kl.12.15

Avreise Istanbul kl.14.00 TK 1753

Ankomst Gardermoen kl.16.55

Avreise Gardermoen kl.19.30 SK 4047

Ankomst Stavanger kl.20.25

Frokost
Sam 0481
Sam 0509
Sam 0550
Bonnebok Og Bonnesjal

Priser og betingelser

Pris fra 16 450,-

Tillegg for enkeltrom: 6.220,-

Turprisen er basert på minimum 30 reisende

Tipset legges i en konvolutt og gis til reiseleder ved avreise.

Vi tar forbehold om endringer i program og pris.

Tillegg ved mindre antall reisende

Prisen inkluderer

  • Flyreise Oslo/ Stavanger - Tel Aviv med retur.
  • Assistanse på flyplassen i Tel Aviv
  • Transport flyplass - hotell - flyplass.
  • Opphold på hotell i dobbeltrom.
  • Frokost og middag.
  • Rundreise ifølge det oppsatte program.
  • Inngangspenger til severdighetene.
  • Skandinavisk talende guide på rundturen.
  • Norsk reiseleder

Prisen inkluderer ikke

  • Tips til guide, sjåfør og hoteller. USD 44.- pr. person
  • Øvrige måltider og drikke til maten.
  • Betingelser for denne turen

    Avbestillingsvilkår D Plussreiser

    Denne turen har følgende avbestillingsregler.

    • • Avbestilles turen innen 90 dager før avreisedato, belastes et gebyr på kr. 500,-
    • • Avbestilles turen mellom 89 dager og 66 dager før avreisedato, tilbakebetales ikke depositum
    • • Avbestilles turen mellom 65 og 36 dager før avreise, kreves 30 % av turprisen
    • • Avbestilles turen mellom 35 dager og 15 dager, kreves 50 % av turprisen
    • • Avbestilles turen mindre enn 15 dager før avreise, eller ved manglende frammøte avreisedagen, kreves 100% av turprisen inn. Det samme gjelder dersom man mangler de nødvendige papirer for å delta på hele reisen.

    Disse reglene gjelder selv om den påmeldte ikke har betalt inn depositum/turpris. PLUSSREISER kan da fakturere dette i ettertid.

    Generelle vilkår:

    PLUSSREISER sine vilkår baserer seg på”Lov om pakkereiser” av 01.07.2018, samt ”Alminnelige vilkår for pakkereiser” utarbeidet av Virke Reise Utland og Forbrukerombudet gjeldene fra 01.01.15.

    PLUSSREISER forplikter seg til å gjennomføre turene etter de oppsatte program så langt det er praktisk mulig. Ved uforutsatte hendelser, eller «force majeure» kan det bli aktuelt å foreta programendringer som for eksempel omlegging av reiserute, bytt av transportmiddel, overnattingssted, endring av turteam, droppe severdigheter/besøkssted o.l. PLUSSREISER kan avlyse turen/avgangen dersom det blir for få påmeldte. Dette bestemmes ca 5 uker før avreise.På reiser i andre verdensdeler kan det forekomme endringer i programmet pga kulturelle forskjeller.

    Den reisende har plikt til å selv sette seg inn i vilkår og informasjon tilsendt fra turoperatør.

    Påmelding og betaling

    Påmelding skjer via vår hjemmeside eller ved å kontakte PLUSSREISER sine kontor eller til våre bestillingsagenter i Haugesund og Stavanger.

    Du regnes som påmeldt når din bestilling har nådd oss. Om du ønsker å trekke deg fra en tur gjelder generelle avbestillingsregler selv om du ikke har betalt inn depositum/turpris.

    Etter påmelding vil kunden motta en bekreftelse med en todelt faktura fra PLUSSREISER.

    Forbehold om prisendringer

    Turprisen gjelder de ytelser som er oppsummert i fakta om turen. Prisen er kalkulert med de valutakurser som var gjeldende ved produksjon av turen. Dersom det blir vesentlige forandringer i valutakursene, devaluering el.l. forbeholder vi oss retten til å justere prisene. Det samme gjelder uforutsatte avgiftsforhøyelser, nye skatter, endring av flyskatter eller lignende.

    Avbestillings- og reiseforsikring

    Alle reisende må ha reiseforsikring. Den reisende er selv ansvarlig for å tegne de forsikringer som ønskes. Vi anbefaler alle å tegne en avbestillings-forsikring i tillegg til selve reiseforsikringen.

    Avbestillingsforsikring kan bestilles hos Plussreiser ved påmelding og betales samtidig med depositumet. Avbestillingsforsikring kan ikke etterbe-stilles etter at depositumet er innbetalt. Den blir ikke refundert ved avmelding.

    Pris for avbestillingen er 5% av turprisen, minimum kr 500,-

    - Forsikringen dekker fri avbestilling ved sykdom/død hos den reisende selv, personer i hans/hennes husstand eller nærmeste familie (dvs. ektefelle, samboer, foreldre, barn, svigerforeldre eller søsken). Dette må bekreftes med legeattest som må fremlegges senest 1 måned etter avreisedagen.

    Pass

    Vær oppmerksom at på reiser utenom Schengen/EU må være gyldig i minst 6 måneder etter hjemreisedato. Vi forholder oss til visumregler for norske statsborgere i våre programmer. Hvis du ikke reiser med norsk pass, må du selv sjekke visumregler for ditt statsborgerskap til aktuelt reise-mål.

    Diverse

    Alle deltagere må kunne håndtere sin egen bagasje og kunne reise uten assistanse underveis. Spesielle behov må opplyses ved påmelding

    Klager

    Dersom noen ønsker å fremsette klage, må dette gjøres umiddelbart til reiseleder. I tillegg må det sendes skriftlig begrunnet klage til PLUSSREISER v/daglig leder, innen fire uker etter hjemkomst.

    Vi tar forbehold om trykkfeil i turprogrammet.