


Fulltegnet
Bli med til USA og opplev Nashville, Countrymusikkens hjerte og mange spennende severdigheter. Fra Nashville går turen til Gaither Familyfest i Gatlinburg, en tredagers konserthelg med Southern Gospel med berømte grupper og solister. Vi skal også besøker Cherokee indianerlandsbyen Oconaluftee og får et lite innblikk i deres liv og tradisjoner.
Vi gjentar suksessen og planlegger en ny tur til Nashville og Gatlinburg til Gaither Familyfest.
NORGE - USA
Vi reiser fra Norge med KLM via Amsterdam til USA. Det er mulig å reise fra flere nærflyplasser. De reisende fra Bergen/Stavanger/Oslo samles i Amsterdam, og reiser sammen videre til Nashville og lander 23:40, lokal tid. Gruppen skal bo i 3 netter på det fine og sentrumsnære hotellet; Holiday Inn Vanderbilt.
Vi starter turen i Nashville. Her blir det en tur inn til byens hjerte: Broadway, gaten der alle kaféer og barer har levende country musikk. Her finner du også butikker med cowboystøvler mm. Gruppen blir med på guidet busstur i byen. Bussen kjører forbi 100 landemerker i byen, det er en åpen dobbeltdekker. Det blir også et besøk i Bridge Ministry, som er ledet av Gospelsangeren Candy Hemphill Christmas. Arbeidet er for byens hjemløse og mange har fått hjelp til en ny start gjennom dette flotte arbeidet. Du finner informasjon på nettstedet www.Bridgeministry.org Det blir også besøk til Opryland hvor Grand Ole Opry ligger. På Opryland er det tilbud om besøk på Outlet Opry Mills og sightseeing på Grand Ole Opry
for de som ønsker det. Det finnes spennende museer for enhver smak, for eks. Willy Nelson museum. Kanskje vi kan få med oss en konsert på Grand Ole Opry. (ikke inkl.)
Etter frokost 25. mai reiser gruppen fra Nashville opp til Gatlinburg, som ligger ved foten av den skjønne nasjonalparken Smoky Mountains. Kjøreturen fra Nashville opp til Gatlinburg tar vel fire timer. Gruppen skal bo sentralt i den vesle byen som ikke har større avstander enn at du kan gå til og fra conventionsenteret, hotellet osv. Det er ikke lagt opp til noe transport mellom hotellet og conventionssenteret.
Fredag etter frokost drar vi til en Cherokee indianerlandsby i North Carolinas fjell som ligger sirka en times kjøretur fra Gatlinburg. Her får vi et lite innblikk i tradisjoner og levemåten til Cherokee indianerne. Så går turen tilbake til Gatlinburg, der vi kan slappe av, gå fine turer, handle og spise god mat på en av de mange kafeene. Grupper og solister som skal synge på Gaither Family Fest konserter i løpet av helgen:
Gaither Vocal Band, Gloria og Bill Gaither, The Collingsworth Family, The Booth Brothers, The Hoppers, The Martins, Nelon Family, Lynda Randle, Sandy Patty, Bradley Walker, Karen Peck and New River og mange flere. Der er åpningskonsert på kvelden fredag og to konserter både lørdag og søndag. Dersom du vil ta deg en tur til Pigion Forge kan du benytte deg av Trolley buss. I Pigion Forge finner du også Dollywood, en stor fornøyelses park som Dolly Parton har bygget på sitt hjemsted.
Etter frokost reiser gruppen tilbake til Nashville og flyet går kl 19:35 via Atlanta og Amsterdam tilbake til Norge (30. mai)
Utreise fra andre byer i Norge på forespørsel.
OVERNATTINGSTEDER
22.-25/5 Holiday Inn Vanderbilt
25.-29/5 Glenstone Lodge, Gatlinburg
Vi tar forbehold om evtuelt bytte til tilsvarende hoteller. Oppdaterte opplysninger gis før avreise.
PRIS FRA OSLO/STAVANGER/BERGEN/ÅLESUND
• Flybillett Norge – Nashville t/r inkl. flyavgifter (kr 3670 pr. nov-23 , kan endre seg)
• Overnatting i dobbeltrom inkl. 3 varme frokoster i Nashville - ikke frokost på hotellet i Gatlinburg
• Gaither Family Fest konsertpass
• Transport etter program
• Sightseeing og inngangsbilletter i henhold til oppsatt program som inkluderer: Bussightseeing i Nashville og besøk av Bridge Ministry
• Norsk reiseledertjeneste
• Øvrige måltider
• Drikke til maten
• Forsikringer
• Tips til sjåfør og hotell– og restaurantbetjening
• Tilbud om konsert i Grand Ole Opry
Dato | Strekning | Avgang kl. | Ankomst kl. | Flight |
---|---|---|---|---|
22 Mai 2023 | Ålesund - Amsterdam | 06:30 | 08:40 | KL1322 |
22 Mai 2023 | Amsterdam - Detroit | 13:00 | 15:25 | KL620 |
22 Mai 2023 | Detroit - Nashville | 20:05 | 20:39 | KL5656 |
29 Mai 2023 | Nashville - Atlanta | 19:35 | 21:50 | DL1490 |
29 Mai 2023 | Atlanta - Amsterdam | 22:30 | 12:55+1 | KL622 |
30 Mai 2023 | Amsterdam - Ålesund | 14:20 | 16:20 | KL1325 |
22 Mai 2023 | Stavanger - Amsterdam | 14:10 | 15:45 | KL1202 |
22 Mai 2023 | Amsterdam - Atlanta | 17:05 | 20:20 | KL621 |
22 Mai 2023 | Atlanta - Nashville | 23:35 | 23:40 | DL2200 |
29 Mai 2023 | Nashville - Atlanta | 19:35 | 21:50 | DL1490 |
29 Mai 2023 | Atlanta - Amsterdam | 22:30 | 12:55+1 | KL622 |
30 Mai 2023 | Amsterdam - Stavanger | 16:20 | 17:45 | KL1203 |
22 Mai 2023 | Bergen - Amsterdam | 14:10 | 15:55 | KL1188 |
22 Mai 2023 | Amsterdam - Atlanta | 17:05 | 20:20 | KL621 |
22 Mai 2023 | Atlanta - Nashville | 23:35 | 23:40 | DL2200 |
29 Mai 2023 | Nashville - Atlanta | 19:35 | 21:50 | DL1490 |
29 Mai 2023 | Atlanta - Amsterdam | 22:30 | 12:55+1 | KL622 |
30 Mai 2023 | Amsterdam - Bergen | 15:15 | 16:55 | KL1189 |
22 Mai 2023 | Oslo - Amsterdam | 11:50 | 13:40 | KL1144 |
22 Mai 2023 | Amsterdam - Atlanta | 17:05 | 20:20 | KL621 |
22 Mai 2023 | Atlanta - Nashville | 23:35 | 23:40 | DL2200 |
29 Mai 2023 | Nashville - Atlanta | 19:35 | 21:50 | DL1490 |
29 Mai 2023 | Atlanta - Amsterdam | 22:30 | 12:55+1 | KL622 |
30 Mai 2023 | Amsterdam - Oslo | 14:30 | 16:20 | KL1147 |
Tidendringer kan forekomme fram til avreise. |
Denne turen har følgende avbestillingsregler.
· Avbestilles turen innen 90 dager før avreise, belastes et gebyr på kr 500,-
· Avbestilles turen mellom 89 dager og 51 dager, kreves 50 % av turprisen
· Avbestilles turen mellom 50 dager og 31 dager, kreves 75 % av turprisen
· Avbestilles turen mindre enn 30 dager før avreise, eller ved manglende frammøte avreisedagen, kreves 100 % av turprisen inn. Det samme gjelder dersom man mangler de nødvendige papirer for å delta på hele reisen.
Disse reglene gjelder selv om den påmeldte ikke har betalt inn depositum/turpris. PLUSSREISER kan da fakturere dette i ettertid.
Generelle vilkår:
PLUSSREISER sine vilkår er utformet i.h.t. Lov om Pakkereiser av 15.06.2018
(“Pakkereiseloven”) utarbeidet av Virke Reise Utland og Forbrukertilsynet samt Barne- og Familiedepartementets sine forskrifter til loven.
PLUSSREISER forplikter seg til å gjennomføre turene etter de oppsatte program så langt det er praktisk mulig. Ved uforutsatte hendelser, eller «force majeure» kan det bli aktuelt å foreta programendringer som for eksempel omlegging av reiserute, bytt av transportmiddel, overnattingssted, endring av turteam, droppe severdigheter/besøkssted o.l. PLUSSREISER kan avlyse turen/avgangen dersom det blir for få påmeldte. Dette bestemmes ca 5 uker før avreise.
På reiser i andre verdensdeler kan det forekomme endringer i programmet pga kulturelle forskjeller.
Den reisende har plikt til å selv sette seg inn i vilkår og informasjon tilsendt fra turoperatør.
Påmelding og betaling
Påmelding skjer via vår hjemmeside eller ved å kontakte PLUSSREISER sine kontor eller til våre bestillingsagenter i Haugesund og Stavanger.
Du regnes som påmeldt når din bestilling har nådd oss. Om du ønsker å trekke deg fra en tur gjelder generelle avbestillingsregler selv om du ikke har betalt inn depositum/turpris.
Etter påmelding vil kunden motta en bekreftelse med en todelt faktura fra PLUSSREISER.
Forbehold om prisendringer
Turprisen gjelder de ytelser som er oppsummert i fakta om turen. Prisen er kalkulert med de valutakurser som var gjeldende ved produksjon av turen. Dersom det blir vesentlige forandringer i valutakursene, devaluering el.l. forbeholder vi oss retten til å justere prisene. Det samme gjelder uforutsatte avgiftsforhøyelser, nye skatter, endring av flyskatter eller lignende.
Avbestillings- og reiseforsikring
Alle reisende må ha reiseforsikring. Den reisende er selv ansvarlig for å tegne de forsikringer som ønskes. Vi anbefaler alle å tegne en avbestillingsforsikring i tillegg til selve reiseforsikringen.
Avbestillingsforsikring kan bestilles hos Plussreiser ved påmelding og betales samtidig med depositumet. Avbestillingsforsikring kan ikke etterbestilles etter at depositumet er innbetalt. Den blir ikke refundert ved avmelding.
Pris for avbestillingen er 5% av turprisen, minimum kr 500,-
- Forsikringen dekker fri avbestilling ved sykdom/død hos den reisende selv, personer i hans/hennes husstand eller nærmeste familie (dvs. ektefelle, samboer, foreldre, barn, svigerforeldre eller søsken). Dette må bekreftes med legeattest som må fremlegges senest 1 måned etter avreisedagen.
Pass
Vær oppmerksom at på reiser utenom Schengen/EU må være gyldig i minst 6 måneder etter hjemreisedato. Vi forholder oss til visumregler for norske statsborgere i våre programmer. Hvis du ikke reiser med norsk pass, må du selv sjekke visumregler for ditt statsborgerskap til aktuelt reisemål.
Diverse
Alle deltagere må kunne håndtere sin egen bagasje og kunne reise uten assistanse underveis. Spesielle behov må opplyses ved påmelding
Klager
Dersom noen ønsker å fremsette klage, må dette gjøres umiddelbart til reiseleder. I tillegg må det sendes skriftlig begrunnet klage til PLUSSREISER v/daglig leder, innen fire uker etter hjemkomst.
Vi tar forbehold om trykkfeil i turprogrammet.